הפטנט חושף בקרות גוגל זכוכית ובינה מלאכותית, נראה מדהים!

גוגל גלאס, למרות היותה אפופה במסתורין, היא אחת הגיזמות המרגשות ביותר למראה. קטעי וידיאו שונים צצו המציגים את יכולותיו, כאשר צוות הזכוכית הפרויקט מפלרטט עם כל אפשרות במטרה להפוך את הגאדג’ט המדעתי שלהם למוצר אמיתי וסחיר.

עד כה, לא הציעו לנו מידע רב ביחס לאופן בו הכל עובד, ואף אחד מחוץ לצוות הפיתוח לא היה סיכוי לנסות אותם, אבל בקשת פטנטים שנעשתה על ידי גוגל מציעה לנו משהו מהמסגרות של המסגרות של זכוכית הפרויקט הסודית שלה.

הפקדים מוצגים כמשטח מגע (או כרית פיזית) המותקנת בצד, אשר בא לידי ביטוי בקו הראיה של הלובש, ומאפשר למשתמש לבצע בחירה מבלי להסתכל ישירות על הרשת 3 × 3, אך דרך המשקפיים. משטח המגע יכול לעקוב אחר הקרבה של אצבעות כמו גם לגעת, ועם פיתוח נוסף של הטכנולוגיה, יכול להציע למשתמש ייצוג וירטואלי של ידם שלהם, והטיל את המוח להאמין כי משטח המגע נמצא בתחום הראייה. הרעיון הספציפי הזה מוצג כאן:

כמובן שפרויקט Glass אינו מסתמך אך ורק על הרעיון של משטח המגע, עם דיבור, קלט מצלמה ומקלדת אלחוטית בין דרכים אחרות לעזור למשתמשים לקיים אינטראקציה עם המשקפיים שלהם.

בינתיים, גוגל גלאס עשויה לכלול גם “מודעות עצמית” משלה של הסביבה, ומגיבה אוטומטית לסביבה ללא צורך בהתערבות משתמשים. הערות בקשת הפטנט:

ניתן לאתר את שמו של אדם בדיבור במהלך שיחת הלובש עם חבר, ואם זמין, פרטי הקשר לאדם זה עשויים להיות מוצגים בשדה הקלט המולטי -מודע

תכונה כזו יכולה להיות שימושית ביותר כשמנסים לארגן אירועים חברתיים, עסקאות עסקיות או מצבים אחרים שבהם פרטי הקשר של אחר מועיל. גוגל הולכת רחוק יותר, וקובעת שהיא יכולה לגלות אווירה ברכב, ולפטר אוטומטית אפליקציית ניווט תחת ההנחה שמשתמש עושה טיול כלשהו.

הבינה המלאכותית של פרויקט זכוכית נראית אינסופית, וכפי ש- Slashgear מציין, חיישן הקרבה יכול לגלות שלובש יש כפפות במזג האוויר הקר, ועובר בקלות לשיטת קלט מתאימה יותר. עם סמארטפון, אין דרך אמיתית להשתמש במסך מגע (מלבד חרט, כפפות מיוחדות או לשון (!)), אך עם משקפי גוגל, האפשרויות לכאורה אינסופיות.

אתה יכול לעקוב אחרינו בטוויטר, להוסיף אותנו למעגל שלך ב- Google+ או לאהוב את דף הפייסבוק שלנו כדי לעדכן את עצמך על כל העדכונים ביותר ממיקרוסופט, גוגל, אפל והאינטרנט.